Преговорите между САЩ и Русия в Истанбул са опит да се вдъхне нов живот на контактите помежду им, смята Асен Агов

"Украйна не е в дневния ред, но тя продължава да е обект на внимание от страна на Путин. Опитът на Доналд Тръмп да се постигне доверие за преговори за мир сякаш се отлага. Най-вероятно войната в Украйна ще продължи, а преговорите ще доведат до нормализация на дипломатическите отношения между САЩ и Русия."
Това мнение изрази журналистът Асен Агов в ефира на предаването „Твоят ден” по NOVA NEWS.
Международният анализатор Стоян Дъскарев пък каза, че изборът на Турция за място за преговори се дължи на това, че Ердоган е на "еднакво разстояние" от двете страни.
Той е убеден, че към момента темата за Украйна не е важна за американския президент. И уточни, че основен акцент в политиката му са митата, „което е обяснимо”.
Дъскарев вярва, че това, което може да накара Путин да спре войната, са вторичните мита на страните, които купуват енергия от Русия.
Агов е категоричен, че „Путин няма да клекне, защото е заложил всичко във войната в Украйна”.
Моля, подкрепете ни.





