Реклама / Ads
4| 4094 |28.08.2021 НОВИНИ

Президентът: Крайно време е парламентарно представените партии да осъзнаят своята отговорност

.
Румен Радев Източник: БГНЕС
”Политиката е преди всичко отговорност и е крайно време парламентарно представените партии да осъзнаят своята отговорност и да не абдикират от нея, защото системното бягане от отговорност ще доведе до това, че тези партии ще бъдат санкционирани на едни следващи избори, ако стигнем пак до следващи избори.” Това заяви президентът Румен Радев по време на посещението си в Рудозем.
 

"Длъжни сме не да бъдем оптимисти, а да мислим рационално какви ще са последствията, ако партиите не стигнат до споразумение в името на хората и не съставят редовно правителство. Докога хората ще чакат решаването на елементарни проблеми? Колко избори трябва да преминем, за да разберем, че без диалог и коалиция не става? Колко време ще се учим, за да стигнем до вярното решение?", коментира държавният глава.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 8| 3138 |15.03.2025 Президентът Радев за сагата с изборите: Амнезията и цинизмът все повече завладяват върховете на българската политика . 3| 3311 |06.01.2025 Радев дава още няколко дни на преговарящите партии, преди да връчи мандата . 3| 2925 |11.12.2024 Румен Радев продължава консултациите: Кои партии са поканени и какво предстои? . 2| 3393 |01.12.2024 Радев: Депутатите да осъзнаят отговорността си, това е изходът от кризата, свързана с избора на председател на НС

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads