Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
0| 2655 | НОВИНИ

Консултации на „Дондуков“ 2: МЕЧ иска вот преди Великден

Консултации на „Дондуков“ 2: МЕЧ иска вот преди Великден
Президентът Румен Радев провежда консултации за съставяне на правителство с парламентарната група на ПП Морал, единство, чест (МЕЧ).
 

От името на формацията на „Дондуков“ 2 присъстваха председателят на партията Радостин Василев и народните представители Кирил Веселински, Христо Расташки и Красимир Манов.

 

По време на консултациите държавният глава заяви, че последните парламентарни избори са били едни от най-проблемните, което, по думите му, е било потвърдено и от Конституционния съд.

 

„Още преди година заявихме, че не виждаме възможност да се формира работещо правителство чрез политически предателства. Сегашното правителство беше създадено именно по този начин. Според нас това беше последното правителство, което можеше да бъде формирано чрез такъв тип политическо предателство“, заяви лидерът на МЕЧ Радостин Василев.

 

Той изрази готовност и желание изборите да се проведат в по-подходящ момент – през април, преди Великденските празници. „Февруари е много тежък месец за избори“, аргументира се Василев.

 

„Тези хора се страхуват само от площада. Вътре в комисиите няма никаква чуваемост“, заяви още той.

Президентът Румен Радев започна консултациите в понеделник с ГЕРБ-СДС и Продължаваме промяната – Демократична България. Във вторник той разговаря с Възраждане и ДПС – Ново начало, в сряда – с БСП – Обединена левица и Има такъв народ, а по-рано днес – с парламентарната група на Алианс за права и свободи.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Три адреса, торба на главата и 94 000 лв.: Прокуратурата разкри схема за похищение и криптопари 0| 2758 | Три адреса, торба на главата и 94 000 лв.: Прокуратурата разкри схема за похищение и криптопари Хванаха наш олимпийски медалист с допинг 2| 2653 | Хванаха наш олимпийски медалист с допинг 2026-27: Кои ще са лидерите по икономически ръст в Европа? 0| 2809 | 2026-27: Кои ще са лидерите по икономически ръст в Европа? Окончателно: Гъвкаво работно време за родители на деца до 12 г. – целогодишно 0| 2563 | Окончателно: Гъвкаво работно време за родители на деца до 12 г. – целогодишно

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads