21| 5503 |09.08.2012 НОВИНИ

Прекрасна победа срещу Германия с 3:0!

.
Ето така ги бихме!
Волейболистите покориха сърцата ни! Те сътворихе чудесна победа над Германия с 3:0 гейма. Всичко това само за 70 минути игра. С този успех момчетата, водени от Найден Найденов и Камило Плачи, се класираха за полуфинал на олимпийския турнир в Лондон, където ще играят срещу Русия на 10 август.

Мечтата се сбъдна, въпреки скандалите във федерацията.

Мачът започна с отлична игра в атака през центъра и на блока, и без грешки от сервис. Това спечели предимство за българския отбор още в първия гейм, а добрата игра и бомбените атаки на Цветан Соколов продължиха до края на мача, който приключи с разгромния резултат от 25:20, 26:16 и 25:14 в отделните части.

Най-резултатен бе именно диагоналът Цветан Соколов с 22 точки, от които 18 от атака, 3 от блок и един ас. С по 11 точки приключиха Николай Николов (1 ас, 6 точки от атака и 3 блока) и Тодор Алексиев (2 аса и 9 точки от атака).

На 10 август България ще спори с Русия за място на финала. "Сборная" отнесе отбора на Полша с 3:0 (25:17, 25:23, 25:21).

Полуфиналите са на 10 август:
Русия - България
Бразилия - Италия

Снощи възгласи „Българи – Юнаци!” ехтяха по лондонските улици. Фенове със знамена и плакати препречиха пътя на автобуса на националите. Когато момчетата слязоха ги разцелуваха, имаше радостни сълзи и снимки за спомен от великата вечер.

Празнуваха и много фенове в България. Имаше възгласи и развети знамена от балконите. Не липсваха и зари в чест на знаменитата победа.

Каквото й да стане оттук нататък, нека подкрепим нашите момчета! Те доказаха, че могат да побеждават най-добрите и че са част от световния волейболен елит!