Реклама / Ads
6| 3459 |03.05.2023 НОВИНИ

При мащабна спецакция в Италия: Над 100 задържани срещу калабрийската мафия

.
Източник: БГНЕС
Днес карабинерите арестуваха 108 души в рамките на мащабна спецакция, насочена срещу кланове, принадлежащи към мафията ндрангета, базирана в Калабрия, информира италианската новинарска агенция АНСА, цитирана от БТА.
 

Предполага се, че ндрангета се е превърнала в синоним на организираната престъпност в страната благодарение на контрола си над голяма част от кокаина, който пристига в Европа, а обхватът й се е разпрострял извън Южна Италия и е надхвърлил границите на Италия.

 

Провелата се днес акция, с кодово име "Еврика", беше организирана предимно срещу мафиотските кланове Нирта-Странджо и Морабито с цел бъде разбита международна мрежа за разпространение на наркотици.

 

На задържаните са били повдигнати обвинения в престъпления, включващи връзки с мафията, международен трафик на наркотици, трафик на оръжие и пране на пари.

 

В рамките на операцията са извършени обиски в Катандзаро, Вибо Валентия, Пескара, Милано, Салерно, Катания, Савона, Болоня, Виченца, Акуила, Анкона, Рим и Каляри.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 3514 |16.05.2023 Властите в Италия конфискуваха 2700 кг чист кокаин, скрит в контейнери с банани . 0| 3640 |07.06.2022 Италия удари колумбийска наркогрупа, в която участвали и българи . 5| 4870 |07.11.2021 Италия осъди 70 членове на най-мощната мафия Ндрангета . 6| 6496 |19.12.2019 Хора от „Ндрангета” са задържани в България, следите водят към заловения боклук /видео/

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads