МВР работи по всички версии за инцидента. Сред тях проблем с инсталацията за кислород и запалена от пациент цигара.

От лечебното заведение са категорични, че системата за доставяне на кислород в клиниката е проверявана ежедневно и е била изрядна. Държавната агенция за метрологичен и технически надзор също потвърди, че инцидентът не е настъпил в резултат на неизправност на съдовете за течен кислород.

Огънят е тръгнал от северното крило на най-старата сграда на болницата където се помещават вътрешното отделение, кардиологията и неврологията. 15 от настанените в тях пациенти са пострадали леко при пожара. Обгазени няма, а нормалният режим на работа в лечебното заведение е възстановен.