Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
4| 5316 | НОВИНИ

„Продължаваме Промяната“ готви законопроект за реформа на КПКОНПИ

Лена Бориславова
Лена Бориславова Източник: стопкадър, Нова телевизия
„Продължаваме Промяната“ готви законопроект за реформа на КПКОНПИ. Срокът, който от партията са дали за това, е 3 месеца от началото на Народното събрание. Това обяви в сутрешния блок на Нова телевизия депутатът от формацията на Кирил Петков и Асен Василев Лена Бориславова.
 

„Всички механизми на държавата, които трябва да гарантират добър живот за гражданите, са толкова дълбоко проядени, че имаме нужда от много широка програма и мерки. Стремим се да постигнем ефективна Антикорупционна комисия, която да разследва всички видни политически личности. Ако пристъпят принципите за законност на правовата държава, ще бъдат разследвани, независимо от коя партия са излъчени. В коалиционното споразумение имаме сегмент, очертаващ законодателната политика като срокове, в които определени законопроекти трябва да бъдат внесени. Един такъв е за реформата на КПКОНПИ. Срокът, който сме определили, е три месеца от началото на НС”, обясни тя

 

Бориславова увери, че скоро ще стане ясно кои са кандидатите за министри и как вървят коалиционните преговори.

 

„През последните седмици имаше толкова много различни конфигурации, които в крайна сметка се оказаха непълно неверни. Нека да видим как ще протекат преговорите. От хората, които участват в тях, съвсем скоро трябва да бъде подписано споразумение”, каза тя.

 

Лена Бориславова заяви още, че от ПП ще разчитат на всички възможни механизми, за да предотвратят порочните практики и корупцията, на която били станали свидетели през последните години.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Работна група ще подготви промени на Закона за обществените поръчки 5| 4611 | Работна група ще подготви промени на Закона за обществените поръчки Владимир Зеленски: В Украйна се готви държавен преврат 18| 5280 | Владимир Зеленски: В Украйна се готви държавен преврат Живко Георгиев: „Продължаваме промяната“ е сериозен проект, няма да е НДСВ 5| 6238 | Живко Георгиев: „Продължаваме промяната“ е сериозен проект, няма да е НДСВ Социологът Геновева Петрова: „Продължаваме промяната“ бутна ”Демократична България” в София 9| 4113 | Социологът Геновева Петрова: „Продължаваме промяната“ бутна ”Демократична България” в София

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads