Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
3| 3183 | НОВИНИ

Проф. Чуков: Тръмп предлага за Газа решение, което не се вписва в 21. век. Същото се случва и с Украйна

Проф. Владимир Чуков
Проф. Владимир Чуков
"Ако в събота Хамас не пуснат трима заложници, всичко ще продължи. А ако това продължи, след 2-3 години отново ще има война".
 

Това коментира икономическият арабистът проф. Владимир Чуков в ефира на bTV.

 

"На 2-3 години Израел и Хамас се бият, след това започват преговори. Това се повтаря. Всичко това се отразява на съседните региони. В Европа имаше 23 хил. пропалестински демонстрации. Това рефлектира в целия свят", посочи той.







"Тръмп предлага за Газа решение, което не се вписва в 21. век. Същото се случва и с Украйна".


"В Газа конфликтът е вековен. Повече от половината от палестинците там смятат, че това е религиозна война – данните са от социологическо проучване, публикувано днес. Положителното е, че привържениците на Хамас са намалели – около 20-25%. Но те са толкова агресивни, че останалите 70-75% не могат да направят нищо", коментира проф. Чуков. 


“Русия е държава агресор, която нахлу в Украйна, убива, отвлича, разрушава. Проблемът е, че Русия не си е променила целите от 24 февруари 2022 година – “прогнил режим”, “нацистки режим”. За Путин няма значение дали ще загинат половин милион руснаци, един милион. Човечеството не може да спре това, за съжаление", смята професорът.


"Много трудно може да бъде укротен човек като Путин, който си представя, че е във Втората световна война, в Отечествената война. Групи от хора в Русия на този етап не усещат силата на санкциите", каза още той.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Никола Янков: Да не се връщаме към 1985 г., като задължаваме “лошите частници” да продават на фиксирани цени 18| 8156 | Никола Янков: Да не се връщаме към 1985 г., като задължаваме “лошите частници” да продават на фиксирани цени Кабинетът определи нов председател на Надзорния съвет на НЗОК 1| 4454 | Кабинетът определи нов председател на Надзорния съвет на НЗОК IT предприемач: България не насърчава иновациите, а ресторантьорството 13| 9001 | IT предприемач: България не насърчава иновациите, а ресторантьорството Опасно TikTok предизвикателство вкара 13-годишно момиче в болница в Пазарджик 3| 3300 | Опасно TikTok предизвикателство вкара 13-годишно момиче в болница в Пазарджик

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads