Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
8| 4643 | НОВИНИ

Проф. Габровски: Дълго време ще лъкатушим в една или в друга посока

Проф. Николай Габровски
Проф. Николай Габровски
Бяхме на един от най-либералните режими в Европа и вместо да останем сред отличниците, затворихме очи и си казахме, че нямаме проблем. Това ни вкара в една спирала и сега ще трябва пак в мрака да опитваме кое е най-правилно. Нещата не са свършили, чака ни дълга зима... Дълго време ще лъкатушим в една или в друга посока.
 

Това каза пред БНР неврохирургът проф. Николай Габровски, зам.-председател на Българския лекарски съюз и зам.-директор на „Пирогов“.

 

По думите му картината с интензивните легла е динамична, а ваксината „ще даде свобода, която сме загубили през последните месеци“.

 

„Дори в началото да има скепсис, когато хората видят ефекта от една ваксинация, ще променят мнението си... По отношение на ваксината, която пристига, първоначалните данни са благоприятни. Това е тествано при над 45 000 души, което е сериозно“, добави той.

 

Проф. Габровски подчерта, че всички искаме да получим бързо отговор на нашите въпроси, но това не е възможно. "Факт е, че напредваме много в познанието си за това заболяване. Имаме и няколко средства за контрол като дистанция, хигиена, ваксини. Движим се в правилна посока“.

 

Според него не е нормално в един подобен момент към разговорите с НЗОК да се добавя натиск и административно напрежение. Картината с тестовете той определи като „пъстра“. „За мен е показателно не толкова колко са бройките на позитивните за деня, а процентът позитивни резултати“, каза неврохирургът.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Проф. Дуранкев: Икономиката е на ръба. Идват фалити 21| 5665 | Проф. Дуранкев: Икономиката е на ръба. Идват фалити Проф. Костов: Медиците се експлоатират като товарни коне 22| 5894 | Проф. Костов: Медиците се експлоатират като товарни коне Проф. Костов: Да се ваксинират хората над 40 г. 28| 7525 | Проф. Костов: Да се ваксинират хората над 40 г. Проф. Радка Аргирова: Ваксината на ”Пфайзер” е безопасна 22| 7171 | Проф. Радка Аргирова: Ваксината на ”Пфайзер” е безопасна

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads