Реклама / Ads
0| 5902 |22.04.2016 НОВИНИ

Проф. Пилософ: Конспиративни тези се тиражират за Фонда за лечение

.
проф. Владимир Пилософ
Колкото вие знаете, толкова и аз знам, заяви по НТВ новият директор на Фонда за лечение на деца проф. Владимир Пилософ. Фондът има две структури, едната е чисто административната, на която съм назначен, другата е общественият съвет - взимаш решение за пациентите, които трябва да заминат за лечение, но не се занимава с оперативното управление на фонда, обясни той.
 
Постановката за доминиране на желания за лечения, провеждани в България, той нарече конспиративна. Във Фонда идват сложни медицински случаи и дори широк кръг от колеги трудно взимат решения за състоянието на детето и възможностите за лечение. Твърдението, че парите са приоритет, а не здравето, той нарече пресилени.

Създадена е организация нищо да не се изпуска. Да, има трудности, още повече, че заварвам само няколко души, но са изпратени експерти от МЗ. Лека-полека ще се стабилизират нещата. Но не спираме вземането на решения за пациентите, вчера имахме заседание по този повод. Следващата седмица ще разгледаме останалите документи, всичко се придвижва, успокои той.

От 23 часа съм директор на Фонда. Не беше лесно да взема това решение в личен план, но го взех, защото съм педиатър и не можех да не взема отношение по този въпрос, защото става дума за десетки деца и до известна степен познавам работата на Фонда. Нататък трябва да действам, да се върне доверието във Фонда, надявам се това да е временно, защото не шефското място ме блазни, каза проф. Пилософ.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 31 |17.12.2025 Художникът Джон Хау превръща затворническа кула в Швейцария във фентъзи музей . 0| 176 |17.12.2025 Испанската полиция изгони стотици мигранти от изоставена сграда . 0| 203 |17.12.2025 Мариета Георгиева стана първата българка, преминала от последния градус до Южния полюс . 0| 240 |17.12.2025 Първи център за борба с дронове отвори врати в Германия

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads