Реклама / Ads
8| 5049 |21.07.2014 НОВИНИ

Прокуратурата подхваща фонд "Земеделие"

.
На заседание на Управителния съвет на Държавен фонд "Земеделие" беше взето решение доклада за фонда да се предостави на прокуратурата, за да се установи дали нарушенията са в по-малък или голям размер. Това заяви министърът на земеделието и храните Димитър Греков.
 

"След избора на новия директор с моя заповед беше разпоредено да се направи снимка на фактическото състояние на ДФЗ, с което бяха ангажирани много хора. Бяха разгледани близо 3 593 документи, намерени в стаите на бившия директор на ДФЗ и на зам.-директора", подчерта Греков.

55 броя документи са с описание без електронен архив; в цялостния доклад, който е в рамките на 180 страници, са описани всички нарушения, които са открити от експертите на фонда, както и други нарушения, изброи земеделският министър.

Назначението ми не е политическо обвързано-  доказателство за това е 12-годишният ми опит, познавам в дълбочина структурите на ДФЗ, където съм започнал от най-ниските нива, заяви от своя страна новият изпълнителен директор на ДФЗ Атанас Добрев.

Той добави още, че за 4 дни са раздадени около 15 млн. евро по Програмата за развитие на селските райони. Одобрени са 84 тръжни процедури на общини, кандидатстващи по мярка 321 и мярка 322.

В ДФ "Земеделие" ще се направи приемна, в която на ротационен принцип ще участват всички експерти от фонда и ще дават информация на всички заинтересовани лица, подчерта новият директор на фонда.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 19 |10.12.2025 Полша дава МиГ-29 на Украйна в замяна на достъп до технологии за дронове . 0| 18 |10.12.2025 Над две трети от жените журналисти търпят онлайн насилие, 40% и офлайн атаки . 0| 18 |10.12.2025 Изложба представя Средновековието през погледа на Текла Алексиева . 0| 34 |10.12.2025 Край на „таксата за маса“: Турция въвежда нови правила за кафенета и ресторанти

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads