Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
2| 3700 | НОВИНИ

Прокуратурата поиска 15 г. затвор за убиеца на Милен Цветков

Милен Цветков
Милен Цветков Източник: БГНЕС
Прокуратурата поиска от Софийския апелативен съд да наложи 15 години затвор на обвиняемия Кристиан Николов за катастрофата, при която загина журналистът Милен Цветков.
 

Софийският апелативен съд отхвърли исканията на защитата на обвиняемия Кристиан Николов за назначаването на нова експертиза и повторно разпитване на свидетелите, предаде БГНЕС.

 

Защитата на Кристиан Николов поиска назначаването на нова експертиза, която да установи дълготраенето на ефекта от приемането на наркотици и алкохол, повторна експертиза за вещото лице, което е взело пробите, както и повторен разпит на свидетелите по делото. “С оглед на становището на Софийския градски съд, че е приел не по-късно от 22:50 ч. на 18.04.2020 г. алкохол и три вида наркотици-кокаин, амфетамин и марихуана, се изисква назначаване на нова експертиза, която да покаже колко трае ефектът от приемането на наркотиците и алкохола, за да може до момента на местопроизшествието на 19.04.2020 г. около 18:00ч. той все още да е под тяхното въздействие”, уточняват от защитата.

 

От защитата на Милен Цветков настояват исканията да бъдат оставени без съображения, тъй като не намират за основание наличието на нова експертиза, която да установи дали Николов е приемал наркотици. Надежда Ковачева, адвокатът на семейството на Милен Цветков уточни, че няма значение кое е вещото лице, което е взело пробите, тъй като те се обработват от лица работещи във ВМА.

 

Последното заседание бе отменено поради липсата на Кристиан Николов. Беше представен фиш в съда, който декларира, че е Николов е бил контактен с болен от COVID-19 - неговата майка и след преглед от Спешна помощ е било установено, че той има симптоми на вируса.

 

Припомняме, че журналистът Милен Цветков бе пометен, докато чака в автомобила си на червен светофар. Николов, под влиянието на наркотици и с превишена в градски условия скорост, блъсна автомобила на Цветков на червен светофар в района на мол „Парадайз център” в София навръх Великден 2020 година.

 

Николов е единствен обвиняем по делото. На 4 март тази година бе признат от Софийски градски съд за виновен за извършено по непредпазливост престъпление и му беше наложено наказание „лишаване от свобода“ за срок от 9 години, което да се изтърпи при първоначален общ режим, както и „лишаване от право да управлява моторно превозно средство“ за срок от 10 години.

 

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Уволненият шеф на БАБХ Христо Даскалов поиска да е недосегаем, използва политиката за чадър 4| 4681 | Уволненият шеф на БАБХ Христо Даскалов поиска да е недосегаем, използва политиката за чадър Михаил Миков за Нинова: Да не е свещена крава? Ще отиде в прокуратурата 3| 14719 | Михаил Миков за Нинова: Да не е свещена крава? Ще отиде в прокуратурата ”Демократична България” поиска оставката на кмета на Пловдив 2| 5243 | ”Демократична България” поиска оставката на кмета на Пловдив Сетиха се! Прокуратурата разследва полицаите, ескортирали злополучното порше 0| 3646 | Сетиха се! Прокуратурата разследва полицаите, ескортирали злополучното порше

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads