Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
1| 5636 | НОВИНИ

Прокурори изтърваха втори нагъл от ареста

Кадър от операция Наглите
Кадър от операция Наглите Източник: МВР
Безделие на прокуратурата принуди съда да пусне втори арестант, сочен за част от групата за отвличания "Наглите".
 

Софийският апелативен съд пусна под гаранция от 5 хиляди лева Цветозар Славчев – Църо, сочен за част от групата за отвличания "Наглите".
Мотивите на защитата му да поиска промяна в мярката му неотклонение бяха, че за последните 6 месеца прокуратурата не е предприемала стъпки, за да се движи разследването. Единствено Любо Гребеца е дал показания, че Църо е участвал в отвличането на Илия Цанев, една от 13-те жертви на "Наглите".

Това е втори човек от групата за отвличания, който излиза от ареста. В края на януари магистратите определиха гаранция от 20 бона за свободата на Антон Петров – Хамстера.

Frognews.bg
припомня, че „Наглите" бяха изловени в средата на декември миналата година. Тогава от МВР разкриха, че бандата е използвала три къщи, където са държали пленници. Главната им квартира е била в софийското село Долни Лозен.
Открити са безспорни доказателства, че в тези оборудвани като бункери помещения са били затворени Михаил Краус, Ангел Бончев и Румен Гунински.
f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Трима от групата на Йоско остават в ареста 2| 8832 | Трима от групата на Йоско остават в ареста Кметът на Банско "се дава" на прокурорите 3| 6935 | Кметът на Банско "се дава" на прокурорите Разследват много полицаи, съдии и прокурори 14| 5863 | Разследват много полицаи, съдии и прокурори Оставиха Алчо в ареста 0| 6028 | Оставиха Алчо в ареста

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads