Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
3| 4742 | НОВИНИ

Протест в Москва срещу ограниченията на словото в интернет

Протест в Москва срещу ограниченията на словото в интернет
Няколко хиляди души се събират на протест в Москва срещу скорошните ограничения на свободата в интернет в Русия, предаде БТА.
 
Протестиращите се събраха на централна московска улица в днешния ден, официален празник за Русия, в израз на недоволство срещу решението на властите да блокират части от интернет в страната.

Руските власти започнаха да блокират този месец популярното приложение за комуникация "Телеграм" в изпълнение на постановено в тази връзка съдебно решение. До съдебния акт се стигна, след като "Телеграм" отказа да сподели информационни масиви с Федералната служба за сигурност по съображения за защита на личните данни на потребителите.

От "Телеграм" обявиха, че приложението ще продължи да функционира въпреки забраната.

 

В изпълнение на съдебното решение руският телекомуникационен регулатор Роскомнадзор блокира по-рано през април някои сървъри, собственост на Гугъл и Амазон, и по този начин засегна милиони руски уебсайтове.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Превозвачите готвят мащабен протест на 16 май в София 0| 4828 | Превозвачите готвят мащабен протест на 16 май в София В Малта все още протестират за смъртта на журналистката Дафне Галиция 0| 4677 | В Малта все още протестират за смъртта на журналистката Дафне Галиция Жителите на ”Малашевци” на протест срещу тировете 1| 4842 | Жителите на ”Малашевци” на протест срещу тировете Масовите протести в Словакия продължават 5| 5833 | Масовите протести в Словакия продължават

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads