Реклама / Ads
0| 4957 |18.09.2018 НОВИНИ

Протест пред Агенцията за хората с увреждания срещу Минчо Коралски

.
Протест пред Агенцията за хората с увреждания. Според неправителствената организация ”Център за независим живот”, председателят на агенцията Минчо Коралски не е представил реалното положението на хората с увреждания у нас пред Комитета на ООН, за изпълнението на Конвенцията за правата на хората с увреждания.
 

Коралски отрече да е докладвал, че средата у нас е изцяло достъпна. От "Център за независим живот" го обвиниха в бездействие и изразиха несъгласие с част от подготвяните законодателни промени. Така протестът прерасна в дебат за реформата на политиките за хората с увреждания.

 

В същото време нов център за подкрепа на хора с увреждания ще заработи в София от октомври следващата година. Той ще може да обслужва до 30 души месечно, а финансирането е изцяло европейско, съобщава БНТ.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 3| 4786 |23.01.2019 Експерти за ТЕЛК: Мизерните заплати и бумащината раждат корупция . 0| 4075 |10.08.2018 Има компромисно съгласие за закона за хората с увреждания . 1| 4829 |10.08.2018 Протестиращите майки: В промените за хората с увреждания няма реформа . 1| 4684 |29.06.2018 Минчо Коралски: Закон за хората с увреждания не може да бъде приет преди края на годината

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads