Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
7| 3560 | НОВИНИ

Протест на собственици и работещи в заведения в Пловдив

Протест на собственици и работещи в заведения в Пловдив
Източник: БГНЕС
В Пловдив ще има протест на собственици и работещи в заведения и нощни клубове под наслов „Свобода за бизнеса“. Участниците в него ще преминат в шествие по централната пешеходна улица. Това съобщи БНР.
 

От началото на пандемията действията на управляващите към нашия бранш са като към изкупителна жертва, казва Кръстина Миткова от Сдружението на заведенията в България.

 

"Седем месеца бяхме без една стотинка, тотално затворени. За да оцелеем ние теглихме нови кредити. На този етап, на който ние оцеляваме на ръба, още едно ограничение без компенсация за нас ще бъде пагубно. Просто за нас е нормално всяка рестрикция да е водена от компенсация."

 

Призоваваме и у нас помощите за сектора, когато се налага затваряне, да бъдат както в другите европейски държави, подчертава още Миткова

 

"Да видят как те опрощават всички задължения към държавата, как се осигурява доход на хората, с който да преживяват, и на служители, и на работодатели. Ние в момента работим на 50%. Можем да ползваме масите си частично, тъй като трябва да има разстояние имаме, ограничено работно време. Това намалява оборота ни. А ние плащаме същия наем, същото електричество, същото тротоарно право и същите данъци".

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Прокуратурата протестира пускането  от ареста на Кристиан Николов 3| 3720 | Прокуратурата протестира пускането от ареста на Кристиан Николов Пеканов: Протестите бяха полъх на надежда и споделена вяра, че България може да се развива по-амбициозно 1| 4195 | Пеканов: Протестите бяха полъх на надежда и споделена вяра, че България може да се развива по-амбициозно Иван Ченчев: Партиите на протеста имаха възможност да разградят модела на управление, но умишлено не го направиха 9| 4627 | Иван Ченчев: Партиите на протеста имаха възможност да разградят модела на управление, но умишлено не го направиха Фермери излизат на протест на главния път София- Варна за 4 часа 1| 3738 | Фермери излизат на протест на главния път София- Варна за 4 часа

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads