Ресорната комисия ще заседава извънредно във вторник заради удължаването на бюджета
Според Делян Добрев почти всичко, което е било свързано с Плана за възстановяване и устойчивост, е прието в рамките на настоящия състав на парламента, но остава и много несвършена работа.
По отношение на цените на горивата Добрев, който е бивш министър на икономиката и енергетиката, коментира, че ситуацията на международните пазари не е добра и е възможно поскъпване на петрола заради конфликта в Близкия изток. Ако продължи и доставките бъдат затруднени, цените може да се повишат значително.
Според него при рязко поскъпване на горивата може да се обсъждат механизми за компенсации, но те трябва да бъдат насочени към хората с по-ниски доходи. „Хора, които могат да си го позволят, не е необходимо да бъдат компенсирани“, каза Добрев. Според него конкретният механизъм трябва да бъде преценен от правителството много внимателно.
Моля, подкрепете ни.