4| 4766 |07.07.2018 НОВИНИ

С дузпи Хърватия би Русия и е на полуфинал срещу Англия

.
1:1 завърши редовното време на срещата между тимовете на Русия и Хърватия в Сочи. В 101-та минута на продълженията Вида обърна резултата до 2:1 за хърватите. В 114 миута Фернандес отново изравни. Така се стигна до дузпи, в които след петата дузпа на Ракитич Хърватия ликуваше.

При дузпите:

0:0 - Фьодор Смолов изпълни слабо и Субашич спаси.
1:0 - Марсело Брозович вкарва първата дузпа за Хърватия.
1:1 - Алан Дзагоев изравнява с първата реализирана дузпа за Сборная
1:1 - Матео Ковачич пропуска, Акинфеев спаси слабото изпълнение.
1:1 - Голмайстрът от продълженията Марио Фернандес не уцели вратата и пропусна.
1:2 - Лука Модрич вкарва с голям късмет, Акинфеев се намеси, но топката отскочи от гредата и се оказа във вратата.
2:2 - Ветеранът Сергей Игнашевич изпълнява безапелационно и изравнява.
2:3 - Домагой Вида реализира и дава преднина на Хърватия.
3:3 - Далер Кузяев вкарва и дава последна надежда за Русия.
3:4 - Иван Ракитич се разписа и прати Хърватия на 1/2-финал срещу Англия.

Славяни от  Балканите ще играят на полуфинал с Англия. Свърши приказката за Русия.