Предстоящата среща ще бъде посветена на въпросите за мира и сигурността. Внимание ще бъде отделено на проблемите за тероризма, ситуациите в Либия и Сирия, изпълнението на Минските споразумения, поредното изпитание на балистична ракета на Северна Корея. В Италия „седморката“ ще засегне също така темата за Иран.
„Русия няма да се върне в клуба на Г-7. За обсъждането на международните проблеми съществува друг формат: Г-20. Той напълно ни устройва“, отбеляза източникът. Освен това такава позиция неведнъж са изразявали както президентът на Русия Владимир Путин, така и министърът на външните работи Сергей Лавров.