,,Експертите заключиха, че капсулата "Союз МС-22" трябва да се върне на Земята без екипаж'', информираха от руската космическа агенция "Роскосмос".

Оттам добавиха още, че на 20 февруари ще изпратят към МКС "Союз МС-23", която да замести "Союз МС-22".

Миналия месец беше забелязано изтичане на охлаждаща течност "Союз МС-22".

Бившият космонавт Сергей Крикальов, който е изпълнителен директор на "Роскосмос" за пилотираните космически програми, каза, че проблемът може да е причинен от микрометеорит, ударил един от радиаторите ѝ.