Реклама / Ads
5| 6028 |29.10.2010 НОВИНИ

Съдът зависи от политиците, смятат 2/3 от българите

.
Според данни от проучване на "Алфа Рисърч" 70% от българите са на мнение, че съдът е зависим от политически натиск. Сходно проучване от 2007 г. сочи, че тогавашния процент е 56 на сто.
 

Сравнителният анализ на данните показва видимо нарастване на оценката за равнището на зависимост на съда от политическия натиск. 32,9 процента от анкетираните или 1 720 граждани смятат, че е възможно съдията да отсъжда несправедливо и поради икономически или друг интерес.

От проучването става още ясно, че резултатите за дейността на съдилищата през 2010 година са по-добри от другите изследвани периоди, въпреки че се запазват негативните нагласи към съда. Има нарастване на позитивните оценки за работата му, но те са предимно сред хората, които са водили дела, а не са слушали само за тях.

За първи път, откакто агенцията прави такива изследвания, се наблюдава превес на удовлетвореността над неудовлетвореността от работата на съда, като повече от половината от анкетираните заявяват, че не се забелязват съществени промени.

От "Алфа рисърч" препоръчват усилията за реформи на съдилищата да продължат.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 2042 |18.12.2025 Русия е готова да конфискува активи на западни компании . 0| 1893 |18.12.2025 Гръцките фермери продължават с протестите, блокират касите на магистралите . 1| 2099 |18.12.2025 ЕС трябва да се реформира или ще стане незначителен играч в света . 4| 2211 |18.12.2025 Днешните протести протекоха мирно и без ескалация

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads