Реклама / Ads
7| 5110 |17.05.2010 НОВИНИ

Съдебната реформа е свързана с МВР

.
Маргарита Попова
Реформата на съдебната система минава през реформа в МВР. Това стана ясно по време на публично обсъждане на Стратегията за продължаване на реформата на съдебната система. По думите на правосъдния министър Маргарита Попова е необходим интегритет между властите и широки реформи.
 
Доверието на обществото в съдебната система няма как да се случи, ако не си дадем сметка, че категорично и умно поднесени реформи трябва да се случат във всички звена," каза Маргарита Попова.

Тя припомни, че дори и в МВР е необходимо да заработи добре обучена криминална полиция. Според Попова времевият период, който се гледа, е 10-15 години напред.

В Стратегията за съдебната реформа се предвиждат промени в атестирането, тоталното конкурсно начало, сериозен критерий за израстване на магистратите, които да не се свеждат до обикновено атестиране, каза правосъдният министър.

Предвижда се и създаването на Съвет за контрол над съдебната реформа. Това е изцяло нов орган, който ще следи за изпълнение на конкретните компоненти на съдебната реформа.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 3| 353 |15.12.2025 Сетиха се сега да променят изборния кодекс. Къде бяха преди време депутатите? . 1| 526 |15.12.2025 Шест месеца, шест вота на недоверие: Румънското правителство оцеля . 0| 660 |15.12.2025 Данъците след приемането на еврото – най-важното . 2| 878 |15.12.2025 Политически шах с бюджета: Удължителният закон на трупчета

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads