Реклама / Ads
4| 6474 |20.01.2016 НОВИНИ

Съдия Иво Дачев си даде отвод по делото за КТБ

.
Причината е, че в хода на производството в медиите са изнесени твърденията, че още преди преразпределението на настоящото дело е бил известен съдията, на когото то ще попадне.
 
"Макар и неподкрепени с каквито и да е било доказателства, тези твърдения създават представи, разклащащи убеждението в обществото за справедлив и прозрачен съдебен процес", се посочва в съобщение от Софийския градски съд.

СГС се аргументира, че у гражданите не бива да остава и най-малкото съмнение в независимостта на съдията при вземане на своите решения.

 През ноември миналата година делото за фалита на КТБ беше спряно. Казусът стигна до Конституционния съд.
 
Върховният касационен съд поиска конституционните съдии да отменят два текста от Закона за банковата несъстоятелност. Според магистратите те ограничават правото на защита на заинтересовани лица.  Ако това се случи, Цветан Василев и близките му фирми ще могат да обжалват фалита на КТБ.
 
Изплащането на средства на кредиторите обаче няма да спира.
 
През юли 2015 година Софийският апелативен съд реши, че КТБ е била в несъстоятелност на 20 юни 2014 година.
f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 4357 |12.01.2016 ВКС спря производство по делото за фалита на КТБ . 0| 5326 |03.06.2015 Сигнал за бомба след избора на апелативните съдии по делото КТБ . 6| 5331 |30.03.2015 Юрист за Фрог: ВАС засилва съмненията за непрозрачност при гледането на КТБ . 27| 11892 |16.01.2015 Адв. Екимджиев пред Фрог: Борисов и Горанов спряха делото на КТБ във ВАС

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads