Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
2| 2540 | НОВИНИ

Съдия, водил процеса за Кулите близнаци, ще председателства делото срещу Мадуро

Алвин К. Хелърщайн
Алвин К. Хелърщайн
Съдия Алвин К. Хелърщайн, на 92 години, ще председателства процеса срещу Николас Мадуро и съпругата му Силия Флорес в Ню Йорк. Обвиненията включват наркотероризъм и други сериозни престъпления, а първото заседание ще се проведе днес във федерален съд.
 

Лидерът на чавистите е обвинен в наркотероризъм, след като беше заловен рано в събота сутринта след операция на САЩ във Венецуела.


Хелърщайн е участвал в сходни дела през цялата си кариера: от Шакира до Висентин, той е преминал и през процес, свързан с Кулите близнаци и бившия венецуелски генерал Уго Армандо „Поло“ Карвахал.

 

Съдията е роден в Ню Йорк през 1933 г. и завършва Колумбийския университет преди почти 50 години. Той е служил в Корпуса на главните одитори на армията на САЩ от 1957 до 1960 г., след което започва частна практика до 1998 г., когато е назначен от тогавашния президент Бил Клинтън, за да запълни вакантна позиция в Южния окръжен съд.

 

Той водеше делото, което Mayimba Music, звукозаписна компания, притежаваща правата върху песните на доминиканския певец Рамон Ариас Васкес, заведе срещу Шакира и Sony Music. В иска си те твърдят, че „Loca“, хитът, популяризиран от колумбийската певица през 2010 г., е плагиат на песента „Loca con su Tiguere“, написана през 1998 г. от Ариас Васкес.

 

По това време Хелърщайн уважава иска и счита, че „Loca“ е „незаконно копие“ на песента, композирана от доминиканската певица, но осъжда само звукозаписната компания, тъй като твърди, че Шакира не е знаела за произхода на песента, и не приема решението за английската версия на песента – която е изпълнена само от колумбийската певица – тъй като смята, че няма нарушение на авторските права.

 

Съдията също така изпълни искане за разкриване на доказателства, инициирано от Световната банка и Международната финансова корпорация, наред с други международни институции и организации, срещу аржентинската зърнена компания Vicentín, за да проследи преводите на компанията в чужбина, след като тя е обявила неизпълнение.

 

През 2012 г. съдия Хелърщайн прие многомилионен иск от собствениците на разрушените кули близнаци на Световния търговски център, които обвиниха American Airlines и United Continental в грешки в сигурността и, поради небрежност, в допускане на атаките, при които загинаха близо 3000 души. По това време съдията отхвърли жалбите, подадени от авиокомпаниите, и продължи с иска на собствениците за 2,8 милиарда долара.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Гръцки остров предлага безплатно жилище в замяна на грижи за котки 0| 2552 | Гръцки остров предлага безплатно жилище в замяна на грижи за котки От „Аушвиц“ до световен глас срещу омразата: почина Ева Шлос – доведената сестра на Ане Франк 0| 2488 | От „Аушвиц“ до световен глас срещу омразата: почина Ева Шлос – доведената сестра на Ане Франк Орбан отказва Унгария да подкрепи финансово Украйна 9| 2558 | Орбан отказва Унгария да подкрепи финансово Украйна Нефтът на Венецуела, "откраднатия петрол", студена вода за Китай и Русия 9| 9480 | Нефтът на Венецуела, "откраднатия петрол", студена вода за Китай и Русия

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads