Това съобщиха от Правителствената пресслужба.

Срещата ще се проведе в Министерския съвет от 14:00 ч. с участието на министри, представители на ресорни ведомства и на неправителствения сектор.

От кабинета поясниха, че ще бъдат обсъдени дейностите по осигуряване на пътната безопасност в организационен, инвестиционен и контролен аспект. Акцент ще бъде поставен върху критичните участъци от пътната мрежа на страната, както и мерки за допълнителен мониторинг.


След края на срещата се очаква брифинг.