Реклама / Ads
7| 5928 |15.08.2009 НОВИНИ

Създават общинска полиция

.
Полицията чака подкрепление Източник: Вяра Йовева
Разсъждава се създаването на общинска полиция или структура, която да е към системата на МВР и да помага по-сериозно в борбата с престъпността. Това съобши в Никопол председателя на парламента Цецка Цачева.
 


Тя каза още, че в Народното събрание ще бъдат разгледани промени в Закона за МВР, свързани с укрепването на обществения ред и сигурността. Разсъждавало се по възможности за по-тясно сътрудничество между служителите на МВР и местната изпълнителна власт.

МВР било готово до дни да внесе изменение на допълнение в Закона за МВР, който във всички случаи ще бъде по посока на укрепване на връзката между общинските кметове и кметовете на населени места и служителите на МВР” , каза Цачева.
„Ние считаме, че когато служителите на министерството са по-близо до местните структури на властта, то тогава те биха могли да реагират много по-експедитивно на повикванията, а оттам и качеството на сигурността, която ние като граждани очакваме, ще бъде по-добро”, коментира председателя на Народното събрание..
В Никопол тя бе по повод празничните пържества посветени на 1840-годишнина от възникването на крепостта и 950-години от обявяването на селището за град.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 2152 |19.12.2025 Рим ще въведе платен вход за известния фонтан Треви . 2| 2160 |19.12.2025 Близо 70 на сто от работодателите дават коледни бонуси на работниците и служителите си . 0| 2206 |19.12.2025 Индексират заплатите в сектори, където са увеличени със 70%. Няма обяснение . 3| 2167 |19.12.2025 Възможните дати за предсрочни избори – 22 март, 29 март или 5 април

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads