2|
2004
|08.12.2025
НОВИНИ
Схеми с горива и данъци за милиони евро от години действат в България
Сивият сектор при горивата в България е за стотици милиони евро – около 1% от това, което държавата искаше да събере като допълнителни осигурителни вноски с първия проект за държавен бюджет през 2026 година. За последните 4 години този сектор си остава устойчив. Това съобщи по БНТ Светослав Бенчев, председателят на УС на Българската петролна и газова асоциация (БПГА).
Няма данни, че "Лукойл Нефтохим" е замесен, но има и други данъчни складове и производство, извън бургаската рафинерия, съобщи той и поясни, че се вижда, че схемите не са кокошкарски и дребни.
Бенчев съобщи още, че големи вериги не участват в сивия сектор.
Проблеми в сектора с горивата засега няма, информира той и напомни, че имаме 6 месеца да решим нещата с "Лукойл Нефтохим".
За щастие, каза още той, с цената на петрола на международните пазари не се случва нищо, не очакваме нищо да се случи и в следващите дни.
Моля, подкрепете ни.
Реклама / Ads
КОМЕНТАРИ
Реклама / Ads