Реклама / Ads
5| 4765 |08.08.2019 НОВИНИ

ЕК: Ситуацията с африканската чума в България е сериозна

.
Европейската комисия потвърди днес готовността си да помогне на българските власти за противодействие на африканската чума по свинете. Като ”много обезпокояващо” определи положението говорителката Анна-Кайса Итконен:
 

"Ситуацията продължава да е сериозна и трябва да бъде овладяна. Има спешна необходимост от по-интензивни мерки за биосигурност, които трябва да се изпълняват. Трябва да се подобри и обществената осведоменост. Сътрудничеството на всички нива в обществото е от ключово значение. Така ще може да се реагира подобаващо срещу тази катастрофална болест".

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 9| 4678 |07.08.2019 Десислава Танева: Парите от Европа ще отидат за превенция на африканската чума . 6| 4273 |06.08.2019 ЕС отпуска 2,9 млн. евро на България за борбата с африканската чума . 4| 4635 |26.07.2019 Дончев и Танева казват за африканската чума в НС . 6| 5121 |25.07.2019 Според земеделския министър сега не било редно да се търси виновен за чумата

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads