Реклама / Ads
1| 3003 |05.03.2025 НОВИНИ

Ситуацията в Белград остава непредсказуема. Депутатката, която пострада от шокова бомба е в тежко състояние

.
Източник: скрийншот
Ситуацията в Белград остава напрегната и непредсказуема, като днес в парламента отново се провежда заседание, а не е ясно каква ще бъде обстановката. Опозицията настоява, че правителството е в оставка и иска дневният ред да се съсредоточи единствено върху проблемите на студентите.
 

Журналистката Ели Юрукова, която от години живее в Сърбия, коментира в ефира на Би Ти Ви, че депутатката, която пострада от шокова бомба, е в тежко състояние в болница.

 

Снощи Александър Вучич заяви, че опозицията е укривала забранени средства в дрехите си, но според Юрукова това твърдение буди въпроси, тъй като контролът при влизане в парламента е изключително строг. След края на заседанието полицията е влязла в парламента, за да разследва инцидентите.







Юрукова подчерта, че Вучич се опитва да омаловажи протестите и демонстрира увереност, че хората го подкрепят. Въпреки това, само през последната седмица в различни градове на Сърбия са проведени 347 протеста, което показва значителното обществено недоволство.

 

„Докато Вучич, който е известен с това, че обича да се появява по телевизията, за 59 дни се е показал 80 пъти, изглежда, че не издържа на темпото на протестите„, заяви Юрукова.

 

Тя допълни, че предстоящите студентски протести на 8 и 15 март в Белград ще бъдат ключови и най-големият въпрос остава какво ще се случи след тях.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 3| 2730 |14.08.2025 Ескалация на напрежението в Сърбия: Сблъсъци между привърженици и противници на Вучич . 22| 38080 |03.07.2025 Революция в Сърбия! Вучич губи легитимност, ЕК не се намесва . 0| 2902 |07.04.2025 Вучич номинира лекар за премиер в опит да успокои протестите . 0| 3142 |19.03.2025 Месец и половина по-късно: Сръбският парламент гласува оставката на премиера Милош Вучевич

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads