Инцидентът станал след сбиване между две момичета от 12 клас. Докато дежурен учител се опитвал да ги разтърве, едното от тях извадило флакон със спрей и напръскало другото. Пострадали са и учителката, и няколко деца, намиращи се в коридора. Те са откарани за преглед в болница.
По думите на ученици целият коридор се изпълнил с дразнеща миризма и мнозина започнали да кашлят. Всички деца бяха изведени на двора.
Случаят идва само часове след друга евакуация – на търговския център „Парк Център“ в София, която по-късно се оказа учебна тревога.