От болницата са изпратили искане до "Майчин дом" техен патолог да извърши повторна аутопсията на новороденото.
"Медицински надзор" пък са поискали допълнителна документация от болница "Югозападна", свързана с работата на лечебното заведение в двете болнични бази в Сандански и Петрич, като тази проверка е отделна от случая с бебето, който продължава паралелно да се разследва.
Припомняме, че през нощта на 28 ноември новородено почина в линейка, докато тя се е придвижвала от Сандански до Петрич.
Фелдшерът, който е давал дежурство, беше отстранен, а на извънредно заседание на Общинския съвет в Сандански близки на родилката настояха за оставката на директора на МБАЛ "Югозападна", както и тази на кмета на Сандански.
Трагичният инцидент генерира огромно напрежение в Сандански, като близки на родилката и жители на ромския квартал "Изгрев" организираха протести.