Реклама / Ads
8| 4126 |24.02.2022 НОВИНИ

Случайност? Война в Украйна, санкции и стоп на „Северен поток 2“, а Путин обсъжда „Пакистански поток“

.
министър-председателят на Пакистан Имран Хан и руският президент Владимир Путин Източник: GNN Media: Representational Photo
На фона на военните действия на теритарията на Украйна и заканите на Европейския съюз за „жестоки санкции“ срещу Русия, днес министър-председателят на Пакистан Имран Хан и руският лидер Владимир Путин проведоха среща на четири очи в Москва с широк дневен ред, фокусиран върху двустранните въпроси и регионалното развитие.
 

Двамата лидери разгледали целия набор от двустранни отношения, включително икономическо и енергийно сътрудничество, особено газопровода „Пакистански поток“, съобщава пакистанската gnnhd.tv. Обсъдили и регионалната ситуация, включително развиващия се сценарий на Украйна.

 

Това е първото двустранно посещение на пакистански премиер в Русия след прекъсване от 23 години и се определя като историческа стъпка за подновяване на отношенията между двете страни.

 

Мнозина анализатори разчитат това посещение като неслучайно. Само преди дни върху Русия бе нанесен тежък удар по отношение на газопровода „Северен поток 2“, след като Германия обяви, че спира проекта в отговор на признаването от страна на Москва на два отцепнически региона в Украйна. Тогава германският канцлер Олаф Шолц предупреди Москва, че решението за спиране на „Северен поток 2“ е само една „конкретна“ стъпка и че могат да последват допълнителни санкции. А днес, когато войските на Путин нахлуха в Украйна, Европа се закани за „жестоки санкции“.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 10| 4966 |02.12.2025 Брюксел предупреди: Преговорите на Уиткоф с Путин може да застрашат Киев . 4| 2615 |18.09.2025 Енергийният залог на НАТО: Будапеща и Братислава остават верни на руския петрол . 6| 2834 |22.04.2025 Среща на върха Русия – Арабската лига ще се състои тази година, обяви Путин . 5| 3448 |18.03.2025 Макрон и Шолц: "Украйна може да разчита на Европа". Европейски лидери към Тръмп - на Путин не може да се вярва

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads