Смешен плач: Екскомсомолски шеф бори капитализма по комунистически от министерското кресло
С прочувствен глас на нарочна пресконференция той заяви, че правителството свършило перфектно своята работа.
Веднага след това допълни патетично: „Като българин, виждайки кухнята на изборния процес, не можех да повярвам, че най-свещеното нещо в една държава, най-свещеният суверенитет в една държава – изборният процес, е поверен на две частни фирми. Експертите на изпълнителната власт, в помощ на ЦИК, на моменти бяха безпомощни пред своеволията на две частни фирми“.
Очевидно комсомолският агитаторски плам не е напуснал сърцето на министъра...
Но нали правителството избира въпросните частни фирми – те не могат да се самоназначат. Как тогава Р.К. говори за „своеволията на две частни фирми“ все едно той не е част от целия процес? Владее цинизма, трябва да признаем.
Гугъл е запаметил спомена за времето, когато същият комсомолски ръководител бе най-близък съветник на Сергей Станишев като премиер по време на тройната коалиция. Името на Карадимов тогава бе замесено в поредица от скандали, които кой знае защо не предизвикаха интерес нито в ДАНС, нито в прокуратурата.
И ето, че след време комсомолецът с главно К е назначен за член на Управителния съвет на Българската банка за развитие, която се прочу в скандала около отпуснатите близо 150 милиона на бизнесмена Румен Гайтански – Вълка…
Но да се върнем към изборите.
В близо 15% от 662 броя рискови секции са отразени проблеми с видеонаблюдението, като или няма предаване на живо, или не се вижда процесът на броене поради позиционирането на камерата на парламентарните избори, проведени на 27-и октомври. Същевременно единици са секциите, в които се показват самите бюлетини пред камерата, в повечето случаи се редят на купчини по партии, след което се броят и записват в протокол.
Това сочи анализ на неправителствената организация "Демократичен център".
Софтуерът на "Информационно обслужване" за обработка на данните от гласуването - и машинно, и с хартия - не е преминал одит и това съвсем логично буди съмнения. Виждаме, че дори 20 гласа могат да са решаващи за това дали дадена политическа сила влиза в парламента, или - не. Трябва да има одити от независими източници, да има сертификати като при машините за гласуване. Докато няма одит на целия процес на обработката на изборните резултати или не намерим нов начин за това - винаги ще има база за съмнение.
Коментарът е на Благовест Кирилов от "Демократичен център" пред БНР. Кирилов е бивш заместник-министър на електронното управление и бивш депутат от БСП и ги разбира тези работи.
Росен Карадимов не отронва и дума за пропуснатия одит, което може би е негово задължение да бъде извършен. Но се хваща за главата как така частници са участвали „в най-свещения процес“ в една държава. От което трябва да приемем, че Карадимов и другите около Главчев са истински, честни патриоти, а частниците – врагове на народа. Бяхме позабравили този вид пропаганда, но министър Росен очевидно не само я помни, но и я ползва.
За Карадимов още частниците са лошите и трябва да бъдат отстранени, за да засияе слънцето на социализма.
Ето такива хора проповядват днес морал и патриотизъм от министерското кресло и винаги ще откриват други виновни за техните безобразия.
Михаил Димитров
Моля, подкрепете ни.