Реклама / Ads
Frognews

НОВИНИ И АНАЛИЗИ

0| 3586 |31.08.2021 НОВИНИ

Собственици на заведения излизат на протест

.
Източник: БГНЕС
Собственици на заведения организират протест заради предложението на главния държавен здравен инспектор Ангел Кунчев за затягане на COVID мерките. Това съобщи NOVA.
 

Той предложи на здравния министър заведенията да работят само на открито и с въвеждане на вечер час до 22.00 часа. Компаниите обаче не могат да надвишават повече от 6 човека.

 

Остава обаче алтернативата - работа до 50% от капацитета на обекта само за лица, притежатели на т.нар. зелен (санитарен) паспорт, в т.ч. и при 100% наличие на зелен паспорт от персонала, т.е. персоналът да е ваксиниран.

Проектомерките не са част от заповед все още. Протестът срещу строгите мерки е насрочен за днес следобед в Морската градина на Варна. 

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 14| 3512 |21.01.2022 Столичните заведения плашат с масово неспазване на мерките срещу Омикрон . 19| 6653 |20.01.2022 Доц. Кунчев: Обсъдени са нови мерки - вечерен час на заведенията и 50% капацитет . 10| 3703 |21.10.2021 Пак протест пред МЗ заради ”зеления сертификат” . 17| 3683 |08.09.2021 Протест срещу Covid мерките се провежда в центъра на София

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads