Реклама / Ads
1| 4965 |16.06.2020 НОВИНИ

Становище на ЧЕЗ в България относно решение на Комисията за защита на конкуренцията

.
Във връзка с обявено на 16 юни 2020 г. решение на Комисията за защита на конкуренцията по искане на оператор на касови плащания, свързано с администриране и заплащане на дължими суми от крайни клиенти на дружества от групата на ЧЕЗ в България, постановяващо заплащането на глоби в общ размер на над 4 400 000 лева, ръководството на ЧЕЗ в България категорично заявява, че компаниите на ЧЕЗ в България работят изцяло в съответствие с българското и европейското законодателство, включително и антимонополното такова, и не злоупотребяват с господстващо положение или с по-силна позиция при договаряне.
 

Изненадани сме от решението на КЗК, което е в пълно противоречие с взето преди това решение от същата Комисия, по същия казус, със същия жалбоподател и потвърдено по съдебен ред.

 

Подобни решения компрометират доверието в институциите, нарушават прозрачността и предвидимостта на бизнес средата, като създават съмнение в независимостта на администрациите.

 

Дружествата на ЧЕЗ ще обжалват в законоустановения срок решението на КЗК.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 4362 |02.06.2015 ЧЕЗ отговаря на Комисията за защита на конкуренцията . 4| 5715 |14.05.2014 ЧЕЗ: Нарушенията са отстраними и се дължат на обективни причини . 1| 5289 |19.03.2014 ЧЕЗ: Загрижени сме за ситуацията в енергийния сектор . 5| 5159 |18.03.2014 Ръководството на ЧЕЗ: Загрижени сме за ситуацията в енергийния сектор

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads