Реклама / Ads
4| 6227 |04.11.2021 НОВИНИ

Стефан Янев: Надявам се, че днес ще имаме добри новини

.
Стефан Янев
”Надявам се, че днес ще имаме добри новини”, каза в началото на редовното заседание на Министерски съвет премиерът Стефан Янев.
 

Служебното правителство ще гласува днес Проект на постановление за одобряване на допълнителни разходи/трансфери за осигуряване на ефективни противоепидемични мерки за превенция и ограничаване разпространението на COVID-19.

Това предвижда дневният ред на днешното правителствено заседание.

 

Служебният кабинет ще обсъди Проект на решение за утвърждаване на Стратегия за развитие на Националната статистическа система на България за периода 2021 - 2027 г.

Министрите ще гласуват Проект на решение за изменение и допълнение на Решение № 437 на Министерския съвет от 2021 г. за утвърждаване броя на приеманите за обучение студенти и докторанти в държавните висши училища и научните организации на България през учебната 2021 - 2022 година.

 

В дневния ред в включено и обсъждане на Проект на постановление за одобряване на допълнителен трансфер по бюджета на Столична община за 2021 г.

На днешното заседание ще бъде разгледан и Проект на постановление за одобряване на допълнителни трансфери по бюджета на Министерството на образованието и науката за подпомагане бюджетите на държавните висши училища за 2021 г., както и Проект на постановление за одобряване на допълнителни разходи по бюджета на Министерството на здравеопазването за 2021 г. и Проект на постановление за изменение на постановление № 331 на Министерския съвет от 2021 г. за одобряване на допълнителни трансфери по бюджет на Министерството на околната среда и водите за 2021 г.

Министрите ще обсъдят Проект на решение за одобряване на оценка на изпълнението на Програма за развитие на отбранителните способности на въоръжените сили на Република България 2020.

 

Кабинетът ще разгледа Проект на постановление за одобряване на допълнителни разходи/трансфери от Резерва по чл. 1, ал. 2, раздел II, т. 5.1 от Закона за държавния бюджет на Република България за 2021 г. за непредвидени и/или неотложни разходи за предотвратяване, овладяване и преодоляване на последиците от бедствия.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 118 |20.12.2025 Жена остави инвалидната си количка и пътува в Космоса . 0| 212 |20.12.2025 Представители на САЩ, Египет, Катар и Турция се срещнаха, за да преразгледат плана за Газа . 0| 544 |20.12.2025 Queens of the Stone Age пуснаха за свободно гледане концерта си от парижките катакомби . 2| 860 |20.12.2025 Зеленски призова САЩ да окажат повече натиск върху Русия

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads