"Колегите от "Росатом" винаги са заявявали, че те ще участват в изграждането на АЕЦ "Белене", ако българската държава вземе подобно решение – било като изпълнител, било като подизпълнител".


Петкова каза още, че до момента имаме четирима кандидати, които са проявили сериозен интерес.


"Да се надяваме, че инвеститорският интерес, който до момента е заявен, ще бъде препотвърден. На този етап не сме оторизирани да даваме подобна информация. Скоро ще стане ясно".