Това каза по Нова Нюз бившият енергиен министър Теменужка Петкова. Тя направи сравнение: "Тези 22 правителства, които управляват след комунизма са натрупали дълг, който е в размер н а37 млрд. лв. и допълни, че новия дълг е резултат от управлението на предишното коалиционно правителство.
Според Петкова на българите предстои тежка зима. „Това което трябва да се направи е да се помисли за мерки, които да компенсират бизнеса във връзка с високите цени на електрическата енергия, природния газ.” Тя каза, че предния ден ГЕРБ – СДС са внесли в Парламента пет решения – антикризисни мерки.