Реклама / Ads
0| 2346 |07.02.2025 НОВИНИ

Д-р Тодор Тодоров: Влияе ли психичното здраве на лоялността ни?

.
Тодор Тодоров
Психичното здраве на служителите играе ключова роля за тяхната лоялност и ангажираност към организацията. Доброто психично благополучие води до повишена продуктивност, мотивация и удовлетвореност от работата, което от своя страна укрепва връзката между служителя и работодателя. Това каза криминалният психолог д-р Тодор Тодоров, който е официален гост-лектор на семинара HR Industry by JobTiger2025.
 

Той говори за това как влияе психичното ни здраве върху лоялността ни в работна среда.

 

„Служители с добро психично здраве са по-ефективни и продуктивни в изпълнението на задачите си. Те проявяват по- исока концентрация и креативност, което допринася за успеха на организацията“, категоричен е Тодоров.

 

По думите му психичното благополучие е свързано с по-висока ангажираност към работата и мотивация за постигане на целите на организацията. Служители, които се чувстват психически добре, са по-склонни да участват активно в проекти и да поемат инициативи.
Криминалният психолог заяви, че организации, които се грижат за психичното здраве на своите служители, отбелязват по-ниски нива
на текучество. Служителите оценяват подкрепата и са по-лоялни към работодатели, които инвестират в тяхното благополучие.

 

Тодоров даде примери с факторите, които ни влияят върху психичното здраве на работното място. Това са работната среда, подкрепата от страна на ръководството и възможността ни да участваме в обученията, които развиват професионалните ни умения.

 

„Благоприятната атмосфера на работното място носи удовлетворение и допринася за личната себереализация. Работната среда се счита за един от основните фактори, които пряко влияят върху психичното здраве.

 

Лидерите и специалистите по човешки ресурси играят ключова роля в създаването на подкрепяща култура, където служителите се чувстват комфортно да обсъждат проблемите си, свързани с психичното здраве“, подчерта Тодоров.

 

Според криминалния психолог възможностите за развитие, които се фокусират върху изграждането на устойчивост, решаването на проблеми и емоционалната интелигентност, помагат на служителите да се справят със стреса и несигурността, което повишава цялостното им благосъстояние.

 

Той даде препоръки за подобряване на психичното здраве и лоялността на служителите, чрез създаване на подкрепяща култура - насърчаване на открита комуникация и предоставяне на ресурси за психично здраве, както и предлагане на програми за управление
на стреса и емоционалната интелигентност. Въвеждането на гъвкаво работно време и възможности за дистанционна работа и
осигуряване на програми за подпомагане на служителите с професионални консултации са от особено значение.

 

„Инвестирането в психичното здраве на служителите не само подобрява тяхното благополучие, но и укрепва лоялността и ангажираността им към организацията, водейки до по-добри бизнес резултати“, каза още криминалният психолог Тодор Тодоров, управител на фирма „Асес“ ЕООД.

 

Позовавайки се на Световната здравна организация (СЗО) д-р Тодор Тодоров каза в заключение, че психичното ни здраве е неразделна част от общото здраве и благополучие на обществото.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 2249 |06.02.2025 Израел се оттегля от Съвета на ООН по правата на човека . 0| 2205 |06.02.2025 За 4 часа тази нощ ще бъде ограничено движението на АМ „Хемус“ . 0| 2241 |06.02.2025 САЩ налагат санкции на мрежа, доставяща ирански петрол на Китай . 5| 2274 |06.02.2025 Без клинични пътеки в психиатрията. Места за психично болните имало - няма да ги увеличават

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads