Тръмп и Путин ще се срещнат в Будапеща, за да обсъдят края на войната

Доналд Тръмп заяви днес, че е съгласен да се срещне с руския си колега Владимир Путин в Будапеща, за да обсъдят прекратяването на войната в Украйна, съобщава БиБиСи. Тази вечер двамата лидери са провели „много продуктивен“ телефонен разговор.
Прессекретарят на Белия дом Каролайн Ливит заяви, че разговорът между Путин и Тръмп „е продължил повече от два часа“.
Тръмп каза, че високопоставени съветници от двете страни ще се срещнат следващата седмица, за да подготвят почвата за срещата на върха на лидерите. Той каза, че делегацията на САЩ ще бъде водена от държавния секретар Марко Рубио. „След това президентът Путин и аз ще се срещнем, както се уговорихме, в Будапеща, Унгария, за да видим дали можем да сложим край на тази „срамна“ война между Русия и Украйна“, казва той.
В публикация в Truth Social, Тръмп заяви, че Путин е поздравил него и Съединените щати за „голямото постижение за мира в Близкия изток“. Тръмп предположи, че успехът би могъл да помогне в бъдещи преговори за прекратяване на войната на Русия в Украйна.
„Наистина вярвам, че успехът в Близкия изток ще помогне в преговорите ни за постигане на край на войната между Русия и Украйна.“
В петък е планирана среща на Тръмп с Володимир Зеленски в Белия дом, за да обсъдят разговора си с Путин „и много други неща“.
Моля, подкрепете ни.





