2| 3934 |14.12.2017 НОВИНИ

ЦСКА изхвърли ”Лудогорец” от Купата

.
ЦСКА победи ”Лудогорец” с 2:1 след продължения и се класира за полуфиналната фаза в турнира за Купата на България.

Двубоят ще се запомни с куп спорни съдийски отсъждания.

"Червените" взеха ранен аванс в резултата след красиво попадение на национала Николай Бодуров. В деветата минута капитанът на столичани стреля от 32 метра и ударът му влезе в горния ляв ъгъл на вратата на шампионите.

По-активната игра на домакините продължи и в 24-ата минута Кирил Десподов центрира от фаул и удар с глава на Раул Лое с мъка беше избит от Хорхе Броун.

В 33-ата минута Александър Барт не успя да изчисти топката, тя попадна в Марселиньо, който беше фаулиран от Александър Дюлгеров в наказателното поле и главният съдия Георги Кабаков отсъди дузпа. Козмин Моци реализира точно 11-метровия наказателен удар.

Само минута по-късно шут на Дюлгеров се отби в гредата на вратата на "зелените".

В края на първото полувреме голмайсторът на ЦСКА Фернандо Каранга имаше претенции към страничния рефер, който вдигна засада. Нападателят не сдържа нервите си и показа среден пръст на страничния рефер, което обаче остана незабелязано от Георги Кабаков и Каранга не бе санкциониран.

В 49-ата минута последният в отбраната Александър Барт фаулира Върджил Мисиджан малко преди границата на наказателното поле. Френският защитник получи само жълт картон за нарушението си, а при последвалото положение Натанаел стреля в аут.

В 59-ата минута Марселиньо изведе Лукоки на голова позиция, нападателят прехвърли технично излезлия неразчетено Черниаускас, топката тупна пред голлинията, удари се в горната греда и не влезе във вратата на домакините.

Осем минути по-късно Върджил Мисиджан шутира опасно, но кълбото излезе в аут. По-активната игра на гостите продължи и в 71-ата минута Мисиджан подаде към Марселиньо, който отблизо би в тялото на Витаутас Черниаускас. Впоследствие  Лукоки вкара с глава, но попадението бе отменено. Повторенията показаха, че нападателят на "орлите" бе по-скоро на една линия със защитник на "червените".

Девет минути по-късно Кевин Меркадо центрира отляво, но Натанаел се оказа последна преграда пред връхлитащия Каранга.

В шестата минута на продължението Каранга подаде към Десподов, който беше изпуснат от Натанаел и от чиста позиция не пропусна да вкара за 2:1.

В 108-ата минута на двубоя Натанаел удари без топка Десподов и получи директен червен картон от главния съдия Георги Кабаков. Пет минути по-късно върджил Мисиджан се отърва само с жълт картон за груб фаул срещу Густаво Кулма. В 118-ата минута Каранга отне топката от Сисиньо, напредна в наказателното поле, но ударът му беше спасен от Хорхе Броун.

В последните секунди на мача отново Кирил Десподов пропусна да реши всичко, а ударът му след бързата контра срещна главата на Броун, съобщава bTV.

Състави

ЦСКА: Витаутас Черниуаскас, Александър Дюлгеров (67-Манолев), Барт, Николай Бодуров, Антон Недялков, Кристиян Малинов, Раул Лое, Енрике Рафаел (46-Меркадо), Тиаго Родригес (90-Кулма), Кирил Десподов, Фернандо Каранга

"Лудогорец": Хорхе Броун, Сисиньо, Козмин Моци, Игор Пластун, Натанаел, Яцек Горалски (46-Дяков), Абел Анисе (102-Кампаняро), Вандерсон (95-Жоао Паоло), Вирджил Мисиджан, Марселиньо, Джоди Лукоки