28| 4416 |10.12.2020 НОВИНИ

ЦСКА-София победи Рома с 3:1 и доказа, че е фактор в Европа

.
Радостта е заслужена...
ЦСКА-София срази италианския ”Рома” с 3:1 в последния си мач от груповата фаза на Лига Европа. Армейците са с 5 точки, но останаха последни. Все пак записа впечатляваща победа срещу един от най-силните отбори на континента.

Тимът от София с треньор Бруно Акрапович направи достойно реми още в Рим (0:0), но днес игра великолепно и спечели. Успехът е изключителен още повече, че е срещу "вълците", които оглавиха групата с 13 точки.

До тази вечер ЦСКА-София нямаше вкаран гол и беше пред вариант да запишат лошо участие, но доказаха, че са боец на европейските терени.

Вицешампионът ни заработи общо 950 000 евро от двете равенства и победата. Към тях се прибавят 3,7 милиона за влизането в групата.

Тиаго Родригеш откри след рикошет в негов съотборник в 5-ата минута. Така ЦСКА-София сложи край на головата суша. Попадението дойде заслужено, тъй като още от първите секунди пролича по-голямата амбиция на домакините.

"Рома" успя да изравни чрез Томазо Миланезе в 22-ата. В тези минути грандът доказа своята класа. ЦСКА-София обаче не позволи обрат и продължи да играе агресивно, преследвайки победата.

Така стана 2:1, "Рома" сбърка при изнасянето на топката, Жеферсон изведе Али Соу и таранът, направил пропуски в Рим и Клуж, не разочарова - 2:1.

След нова грешка в отбрана Соу още веднъж прониза вратаря Бур от аналогична ситуация - 3:1. Малко след това беше заменен.

ЦСКА-София перфектно изигра второто полувреме и спечели напълно в стила на Акрапович, чийто почерк вече личи. "Червените" направиха голям подарък на собственика Гриша Ганчев за рождения му ден.

Другият мач от групата - "Йънг Бойс" - "Клуж", завърши 2:1. Швейцарският тим губеше в резултата, а поражение щеше да го елиминира. Драмата в Берн бе истинска. Дебелюх откри в 84-ата, а в добавеното време Нсаме изравни от дузпа. Имаше и по един червен картон.

Така "Йънг Бойс" събра 10 точки, а "Клуж" завърши с 5, колкото и ЦСКА-София, но има превес в преките двубои.