Реклама / Ads
66| 5892 |22.11.2013 НОВИНИ

Цветанов: Очаквам и четвърто обвинение към мен

.
Цветан Цветанов
Бившият вътрешен министър Цветан Цветанов излезе от столичното следствие, където му бе повдигнато трето обвинение, по което получи мярка за неотклонение „подписка".
 

Той е разследван за длъжностно присвояване в особено големи размери - 50 000 лева от бюджета на МВР, като за улесняването му е извършено и престъпление по служба. Парите били присвоени в полза на бившия шеф на антимафиотите във Велико Търново Орлин Тодоров.
 

„Има план да ми бъдат повдигнати 4 обвинения", каза Цветанов на излизане от сградата на следствието пред журналистите, но не сподели кое ще е последното. Неговият адвокат Менко Менков съобщи днес, че завеждат жалба в Европейския съд по правата на човека в Страсбург за нарушаване презумпцията за невиновност. Внушавало се непрестанно, че Цветанов разрешавал подслушване, а не му била повдигнато обвинение в тази насока.

После Цветанов се отправи къв военноокръжната прокуратура, където ще даде обяснения за Авиоотряд 28.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 52 |11.12.2025 Кириакос Пиеракакис е новият председател на Еврогрупата . 0| 89 |11.12.2025 Ограниченията върху основните права и свободи в Турция са несъвместими с европейския стандарт . 0| 175 |11.12.2025 Британски войски са замесени в терористични актове в Украйна според Кремъл . 0| 298 |11.12.2025 Оставката на правителството през погледа на чуждите медии

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads