Реклама / Ads
0| 4793 |21.07.2016 НОВИНИ

Турция реформира военните сили, отказва се от Конвенцията за правата на човека

.
Турция временно ще отмени спазването на Европейската конвенция за защита правата на човека и основните свободи след обявеното вчера извънредно положение.
 

Това заяви вицепремиерът на страната Нуман Куртулмуш, предаде телевизия NTV, цитирана от Ройтерс. Той изрази надежда извънредното положение, което е за три месеца да остане в сила в рамките на месец, месец и половина. Куртулмуш изтъкна, че правителство ще работи за преструктурирането на въоръжените сили на Турция след опита за преврат.

 

Междувременно стана ясно, че Турция е започнала процес по затваряне на стотици училища и други институции администрирани от гюлинисткото движение, след проваления преврат от миналата седмица, съобщи източник от министерството на образованието, предава Anadolu Agency.

Източникът, който е пожелал анонимност, заради забрана да се говори пред медиите, заяви че общо 626 институции, включително 524 частни училища и 102 други институции, като общежития и образователни центрове, ще бъдат затворени от министерството.

 

Срещу институциите са подети правни процедури заради връзки с т.нар. „Фетулаахска Терористична Организация“ (Fetullah Terrorist Organization (FETO)), по обвинения за „престъпления срещу конституционния ред“, пише Фокус.

Турция също освободи повече от 21,738 учители и преподаватели във връзка с общонационалното разследване срещу организацията, която турското правителство твърди, че стои зад опита за военен преврат от миналата седмица.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 4| 2239 |13.12.2025 След „Желязков“: Съдбата на бюджета и сянката на проект „Радев“ . 1| 2173 |13.12.2025 Двама американски войници и цивилен загинаха при атака на „Ислямска държава“ в Сирия . 6| 2186 |13.12.2025 След сделка със САЩ: Беларус освободи Колесникова, Беляцки и още 121 политически затворници . 1| 2216 |13.12.2025 Бернската конвенция няма да отваря отново делото срещу България за „Калиакра“

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads