„Продължаваме да връщаме украинци у дома. Днес 160 военнослужещи бяха освободени от Русия. Всички те са били в плен от 2022 г.“, написа Володимир Зеленски в Telegram. Украинският президент пише, че сред освободените са служещи от Въоръжените сили на Украйна, Държавната специална транспортна служба, Националната гвардия и граничарите. „Те защитаваха Украйна в Мариупол и в Азовстал, в Донецко, Луганско, Харковско, Запорожко, Киевско, Черниговско и Сумско направления.“
Сред освободените са 115 защитници на Мариупол. Освен войници и сержанти, са освободени 58 офицери, които вече са у дома. Най-младият от тях е на 26 години, а най-възрастният – на 66. Всички освободени ще преминат медицински преглед, ще получат необходимото лечение, парични плащания, документи и ще се рехабилитират, за да се върнат в обществото след дълга изолация в руски плен.