Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
1| 3404 | НОВИНИ

Украйна въвежда режим на тока от днес

Украйна въвежда режим на тока от днес
В Украйна влиза в сила ограничение на тока. От 7 до 11 часа в голяма част от страната електрозахранването ще бъде прекъснато. Причината - серията от въздушни удари на Русия, в резултат на които са унищожени 30% от критично важната енергийна инфраструктура. Хората бяха призовани до 7 сутринта да заредят всички свои устройства, а в останалото време да не използват уреди, които не са крайно необходими.
 

"Работим усилено за да осигурим безопасността на страната, включително да опазим въздушното си пространство. Успешно свалихме 233 ракети през изминалия месец, а само днес - 10 дрона. За съжаление са нанесени сериозни щети върху енергийната ни инфраструктура. Правим всичко възможно да я възстановим, но докато това стане, ще се наложи да въведем някои ограничения. Моля, не изполвайте електроуреди, ако това не е крайно необходимо. Намалете потреблението си, за да не се налага дълго време да стоим без ток", призова президентът Володимир Зеленски.


Около 1000 населени места вече няколко дни са без ток. Още снощи тъмно остана столицата Киев, където малко след 23:00 ч. електроподаването беше спряно, за да се избегне авария. С цел икономия, днес почти всички тролейбусни линии в града ще бъдат заменени от автобуси.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Руският генерал Армагедон /Суровикин/ призна за настъплението в Украйна в Херсон 9| 4094 | Руският генерал Армагедон /Суровикин/ призна за настъплението в Украйна в Херсон Путин въвежда военно положение и в анексираните украински територии 1| 3621 | Путин въвежда военно положение и в анексираните украински територии Иван Демерджиев: Един и същ трябва да бъде режимът за тестване на граждани и служители на МВР 1| 3428 | Иван Демерджиев: Един и същ трябва да бъде режимът за тестване на граждани и служители на МВР Украйна обяви Чечения за окупирана от Русия територия 0| 3490 | Украйна обяви Чечения за окупирана от Русия територия

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads