Реклама / Ads
9| 3974 |07.05.2023 НОВИНИ

Украински генерал увери: Ситуацията на Източния фронт е под контрол

.
Източник: личен архив
Ситуацията на Източния фронт е ”напрегната, но под контрол”, каза командващият сухопътните войски на Украйна, генерал Олександър Сирски, цитиран от ДПА.
 

Както днес съобщи украинското военно ръководство, Сирски вчера е поел управлението на ситуацията на оперативния театър на бойни действия в този сектор на фронта  и е обсъдил по-нататъшните стъпки с отговорните командири. Главното внимание е съсредоточено върху отбраната на Бахмут и плана "да се нанесат максимални загуби" на формированията на руската частна военна компания "Вагнер", каза той.

 

Според оценката на Сирски руските сили са увеличили интензитета на използване на тежки оръжия през последните дни, разположили са по модерно военно оборудване и са прегрупирали войските си. "Това показва, че врагът няма да промени плановете си и прави всичко по силите си да превземе Бахмут и да продължи своята офанзива", каза украинският генерал.

 

Руските войски се опитват да превземат Бахмут от месеци. Според руската страна те вече контролират по-голяма част от града. Украинските сили оказват ожесточена съпротива в Бахмут, за да причинят възможно най-големи загуби на противника.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 2965 |27.06.2025 Ген. Сирски на горещото Покровско направление: Отблъснахме и унищожихме щурмуви групи на руснаците . 3| 3212 |27.03.2025 Руските сили подготвят нахлуване в Сумска област, алармира главнокомандващият на ВСУ . 5| 3782 |03.11.2024 Ген. Сирски: Украинските сили възпират една от най-мощните офанзиви на Русия . 0| 2783 |15.04.2024 Ген. Сирски: Руската армия си е поставила за цел да превземе град Часов Яр до 9 май

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads