Реклама / Ads
1| 4233 |02.09.2021 НОВИНИ

ВАП иска Минеков и Фандъкова да проверяват минерална баня ”Овча купел”

.
Върховната административна прокуратура поиска от служебния министър на културата проф. Велислав Минеков и столичния кмет Йорданка Фандъкова да проверят обществената поръчка за минерална баня “Овча купел”.
 

ВАП е образувало преписка след медийни публикации, според които има недопустима намеса в предназначението и режима на опазването на сградата. Описани са редица съмнения за нарушения при подготовката на обществената поръчка за трансформирането на баня “Овча купел“ в научен център за върхови постижения.

 

Обществената поръчка е за “Адаптация и реставрация на сградата на минерална баня “Овча купел“.

 

“По време на проверката Министерство на културата следва да установи допуснато ли е нарушение на Закона за културното наследство и при издадените актове, касаещи предназначението, статута и режима на опазване на сградата“, уточняват от ВАП. 


От Столична община се изисква становище относно дейностите, касаещи обществената поръчка.


ВАП уточняват, че резултатите от предприетите действия, както и направените констатации следва да се изпратят до тях в кратък срок.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 579 |14.12.2025 Русия и Крим под масивна атака: Горят нефтени депа и електроцентрали . 0| 407 |14.12.2025 Влиза в сила новото разписание за движение на влаковете на БДЖ . 0| 542 |14.12.2025 Двама убити и осем души в критично състояние след стрелба в американския университет „Браун“ . 1| 601 |14.12.2025 Гръцки танкери превозват руски петрол: Санкциите на ЕС не са спрели потока

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads