Реклама / Ads
0| 2817 |17.02.2025 НОВИНИ

Върнаха делото срещу актьора Христо Шопов на прокуратурата

.
Източник: БГНЕС
Делото срещу актьора Христо Шопов за закана на убийство беше върнато на прокуратурата. Съдът определи, че има процесуално нарушение.
 

Става дума за изписването на първата от двете закани за убийство към вече бившата съседка на Христо Шопов - Патриша Тийвс.

 

При първия случай, в обвинителния акт е изписан само преводът на заканата, но не и в оригинал на английски език: "I will kill you".







След като нарушението бъде отстранено, обвинителният акт отново ще бъде внесен.

 

Пострадалата Патриша Тийвс беше конституирана и като частен обвинител. Тя е предявила съдебен иск за неимуществени вреди за 15 000 лева заради загубата на средства при преместването ѝ след случилото се, както и загуба на средства, които е вложила в имота, в който е живяла като негов наемател. Тя каза, че вече не живее там.

 

Съдът уважи искането двете дела да бъдат разделени. Така делото за неимуществени вреди ще бъде гледано от граждански съд, а това - от наказателен.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 3| 3426 |02.05.2025 17-годишният обвиняем за убийството на Магдалена Русева от Хасково остава в ареста . 6| 12626 |18.03.2025 Слави Трифонов загуби делото за клевета срещу Кирил Петков на втора инстанция . 3| 3597 |29.01.2025 Съдът връща дело срещу Божков в прокуратурата. Каква е причината? . 6| 3275 |24.02.2024 Съдът пусна от ареста актьора Христо Шопов

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads