Васил Велев: Инкриминализиран е пазарът на електроенергия
Новата година започва със скок в цената на основни стоки и услуги. Причината - драстичното поскъпване на тока за бизнеса от 1 февруари.
„Това се нарича инкриминален пазар на балансираща електроенергия. Това се нарича лошо управление. Не знаем дали поради некомпетентност или е зловредно управление. Но резултатът е този – за 9-месечието цената на производител на АЕЦ, ТЕЦ 2 и НЕК, е поскъпнала общо с 4,6%. От този процент до 40-50% разликата се плаща от търговците. Има пазар за ток за няколко души. Няма сега да съобщавам имената им, но ако се наложи, ще го направя. Това заяви в студиото на „Здравей, България” Васил Велев от Асоциацията на индустриалния капитал.